Su Projeleri

Afrika’nın en büyük ihtiyacı olan temiz ve içilebilir su kaynaklarına yönelik faaliyetlerimiz Uganda, Sudan, Nijer, Tanzanya ve Etiyopya’da devam etmektedir. Klasik tulumbalı su kuyuları, çoklu musluklu çeşmeler ve güneş enerjili su dağıtım sistemleri derneğimizin temiz suya ulaşımda başvurduğu çözümler arasındadır.

Klasik kuyulara ek olarak, yeni dönemde açtığımız kuyulardan suya ulaşım artık çeşmeler ile sağlanıyor. Aynı anda daha çok insanın istifade edebilmesi ve suyun tasarrufu açısından, kuyu suyu musluklardan verilerek yüzlerce insanın suya yolculukta harcadıkları zamanın iş ve eğitime dönüşmesi amaçlanıyor.

Ülkesine, bölgesine ve kuyunun derinliğine göre rakamlar değişmekle beraber, Afrika’da bir kuyu maliyeti 3.000$ ile 20.000$ arasında. Ayrıca dilediğiniz miktarda su projeleri için bağışta bulunabilirsiniz.

Bir kuyunun maliyeti karşılandığında hiç vakit kaybetmeden açılışı gerçekleştirilmektedir. Daha önce açıldığı halde zamanla âtıl kalmış kuyuların rehabilitasyonunu da gerçekleştiren derneğimiz, kendi açtığı su kuyularının düzenli olarak bakımını yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir