YARDIMLAR KOMİSYONU

Kıtlıkla mücadele eden Afrika ülkelerine acil gıda yardımları ulaştırarak, “hayata tutunma” çabalarına bir nebze de olsa destek olmaktayız.

AFRİKA DOKTORLARI , Afrika insanı için öncelikli ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, düzenli ayni ve nakdi yardımlar yapmaktadır. Bununla birlikte derneğimiz, Afrika Kıtası için hedeflenenen dönüştürücü ve iyileştirici projelerin uygulanmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Afrika’nın en büyük sorunlarından biri olan temiz suya erişim için “Güneş Enerjili Su Dağıtımı ve Tarım Projesi” ile model köyler kurarak, aynı proje kapsamında sebze bahçeleri ve tohum yardımları ile tarım desteği vermekteyiz.

Bölge özelliklerine göre klasik pompalı kuyular veya jeneratör yoluyla çalışan kuyular açtığımız gibi, söz konusu kuyuların birçoğunu musluklu olarak inşa etmekteyiz. Afrika’da suya yapılan zorlu yolculuklar göz önü-ne alındığında kapılarının önlerindeki çeşmelerden suya ulaşan Afrikalıların hayatının ne kadar değiştiğini ve kolaylaştığını tahmin edebilirsiniz. Yardımlar Komisyonu açtırdığı su kuyularına ek olarak, daha önceden açılmış fakat bugün çalışmayan su kuyularını rehabilite ederek bölge halkının hizmetine sunmaktadır.

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Afrika’da da aile şefkatinden uzak binlerce yetim çocuk yaşıyor. Ellerinden tutmayı, başlarını okşamayı iyilik değil, vicdani bir görev olarak bildiğimiz bu yavrularımızın korunabilmesi ve sağlıklı olarak yetiştirilebilmesi için derneğimiz büyük bir gayret sarfetmektedir. Yetim projemizle, yetimhanelerde kalan yüzlerce çocuğun bakımını üstlenmekteyiz.

Afrika’da elektrikle hiç tanışmayan ailelere günlük kesintisiz 13 saat enerji sağlayabilen güneş kiti dağıtarak birçok evi aydınlatmakta, bu sayede gün batımından sonra da sosyal hayatın devamına katkı sağlamaktayız.

Başta dul ve yetimler olmak üzere muhtaç ailelere süt keçisi hediye ederek, Afrika insanını hem hayvancılığa teşvik etmekte hem de çocukların keçi sütü içerek daha sağlıklı büyümelerine imkân tanımaktayız.

Derneğimiz her yıl Ramazan ayında binlerce Afrikalı kardeşimizin katıldığı iftarlar organize etmektedir. Bununla birlikte kumanya dağıtımı yapmakta ve bu desteği gelecek yıllarda arttırarak sürdürmeyi hedeflemektedir. Kurban Bayramı döneminde de Afrika’nın birçok bölgesinde kurbanlarınızı keserek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktayız. Ayrıca yılın 365 günü adak, şükür ve akika hayvan kesimlerini gerçekleştirmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir